Wszystko o pieczeniu

Wypieki

Serce w piekarniku – Dobór odpowiednich foremek

forma silikonowa serce

Być może pieczenie nie jest tym, co porywa wszystkich. Być może też nie wszyscy lubują się w tradycyjnych ciastach, ale komu nie spodobałoby się ciasto w kształcie innym, niż pospolite koło?

Metal lub silikon

W kuchni, w które pojawiają się chociaż od czasu do czasu wypieki warto, aby znalazły się również formy, które urozmaicą ich kształt. Obok miniaturowych blatów biszkoptowych, idealnie wypieczonych spodów tart i doskonałych serników z owocami powinny się znaleźć biszkopty w kształcie serc, księżyców i gwiazdek specjalnie dla dzieci lub wymagających gości i domowników.

Istnieją zarówno zwolennicy tradycyjnych form metalowych, które przybierając najróżniejsze kształty zachowują je bez względu na temperaturę. Dodatkowo też, jeżeli forma została stworzona w formie tortownicy, jej górna część się zdejmuje, dzięki czemu tort można z formy bezpiecznie i w całości wyjąć.

Dobre silikonowe formy również zachowają swój kształt bez względu na temperaturę, w jakiej są używane. Można je nawet myć w zmywarce, dzięki czemu bardzo długo mogą zachować nie tylko kształt, ale również kolor i czystą, niepokrytą przebarwieniami powierzchnię.

Dowolny kształt

Bez względu na materiał, z którego wykonana jest forma można kupić praktycznie każdy kształt. Różnej wielkości serca, słońca, gwiazdy, czy też postaci z kreskówek to tylko niektóre propozycje dostępne głównie w sklepach internetowych. Formy do pieczenia to podstawa zaplecza każdej szanującej się kuchni. Zakupisz je w Aledobre: https://www.aledobre.pl/627,Formy_do_pieczenia_ciast/

Możesz również polubić…