Wszystko o pieczeniu

Posiłki

Sprawdzone i proste danie z fasoli

Fasola jest niezwykle zdrowym i smacznym składnikiem, który w miarę możliwości powinno się często konsumować. Wiele osób nie do końca jednak wie, jakie potrawy można szybko i sprawnie z niej przyrządzić. Poniżej podpowiadamy, co najlepiej ugotować, by stało się daniem, za którym będzie szaleć cała rodzina. 

Klasyczna „bretonka”

Fasolka po bretońsku to zdecydowanie numer jeden wśród dań, których podstawowym składnikiem jest fasola. Wymaga ono wielu prostych składników, które połączone w odpowiedni sposób dają w efekcie – sycący i smaczny obiad. Oprócz fasolki w daniu tym znajdziemy między innymi: dobrą kiełbaskę, boczek, pomidory (lub koncentrat pomidorowy), paprykę, cebule, kilka ząbków czosnku oraz świeże przyprawy. To bardzo sycące danie, które z powodzeniem wychodzi każdemu, kto wykona je według przepisu. 

Zupa fasolowa

Zupa fasolowa również często gości na naszych stołach (szczególnie zimą). Szybko rozgrzeje oraz nasyci głód. Taką zupkę można dość szybko ugotować na dowolnym mięsie. Wiele osób wzbogaca ją także o warzywa, które aktualnie można kupić w pobliskim sklepie. 

Sałatka z fasolą w roli głównej 

To dość innowacyjne połączenie zyskało już rzesze fanów. Sałatka z fasoli połączona z warzywami takimi jak np.; papryka, pomidory, ogórek konserwowy czy brokuły – idealnej smakuje jako posiłek na śniadanie czy kolacje. Można wzbogacić ją o różnorodne dodatki w postaci makaronu lub ryżu. Jest szybka w przyrządzeniu więc spokojnie można ją zrobić, gdy niespodziewanie zawitają goście.

Możesz również polubić…