Wszystko o pieczeniu

Wypieki

Co powinien kupić sobie aspirujący do zawodu cukiernik?

oblegany zawód cukiernik

Coraz więcej osób hobbystycznie zajmuje się pieczeniem, niektórzy prowadzą nawet swoje małe biznesy, piekąc torty i ciasta na różnego rodzaju okazje. Oby ten rodzaj pracy dawał więcej przyjemności i satysfakcji, oraz by wszystko szło sprawniej, warto jest zaopatrzyć się w kilka kuchennych akcesoriów.

Miarki

Naprawdę bardzo przydają się metalowe miarki, dzięki którym uda się odmierzyć odpowiednią ilość mąki czy cukru bez konieczności ważenia. Przy sporej produkcji ciast i ciasteczek każdego dnia, czas naprawdę się liczy, warto zatem usprawniać swoją pracę chociażby dzięki takim miarkom.

Rękaw cukierniczy

Rękaw cukierniczy to rzecz niezbędna jeżeli tworzy się torty, które są pięknie udekorowane za pomocą kremu. Nie ma innego sposobu na precyzyjne nałożenie kremu i stworzenie z niego dekoracji, udaje się to tylko i wyłącznie dzięki rękawowi i dołączonym do niego końcówkom. Dobrze jest kupić profesjonalny rękaw cukierniczy – tego typu, do którego nakładanie kremu będzie wygodne i proste.

Zestaw silikonowych szpatułek

Silikonowe szpatułki to naprawdę jedna z bardziej przydatnych rzeczy w kuchni. To dzięki nim można z łatwością usunąć cały krem, bitą śmietanę czy roztopioną czekoladę, które tak lubię osadzać się na ściankach garnków czy misek. Silikonowe szpatułki pomagają w całkowitym zebraniu resztek ciasta, służą do wyrównywania powierzchni ciast, do nakładania kremu.

Mikser planetarny

Trochę większy wydatek to dobrej jakości mikser planetarny. Jeżeli wypiekiem ciast i tortów ktoś chce zająć się na serio, wcześniej czy później pewnie zdecyduję się na zakup takiego miksera. Dzięki takiemu mikserowi można bez problemu zrobić ciasto kruche, drożdżowe, ubić pianę na bezę, przygotować kremy i masy. Mikser planetarny bardzo ułatwia pracę oraz przyspiesza poszczególne etapy przygotowywania ciast.

Możesz również polubić…